Новини

    14 листопада

    14 листопада у школі пройшли виховні години на тему: Аркадій Захарович Добровольський "Занадто вже тяжка ціна, моєму вороттю сюди"

    Деталі у фотоальбомі.

    Добровольський Аркадій Захарович народився 14 листопада 1911 року в с.Клекотина.

    Після закінчення семирічки 1925 вступив до Барської індустріально-технічної профшколи, яку 1927 покинув. Працював слюсарем на Юзефо-Миколаївському цукровому заводі, пізніше — на ваговому заводі у Києві. В цей час почав писати вірші, які друкував у журналі «Молодий більшовик», «Життя й революція», «Глобус».

    1930 вступив до творчого об'єднання письменників «Молодняк». Восени 1931 Добровольський став студентом літературно-лінгвістичного факультету Київського інституту народної освіти, де провчився лише одну зиму. Працював завідуючим Будинком літераторів у Києві, після — на Київській кіностудії художніх фільмів, де працював редактором-консультантом і штатним сценаристом до 1936, після чого вступив у Всесоюзний державний інститут кінематографії.

    Працював редактором і сценаристом на Київській кіностудії художніх фільмів.

    У цей період Добровольський написав кілька сценаріїв. Зокрема, у співавторстві з Вадимом Охрименком створив фільм «Щасливий фініш», з Є. Помєщіковим — сценарій до музичної комедії «Багата наречена». Його перу належить сценарій «Полюшко-поле», який став основою фільму «Трактористи», знятого групою артистів «Мосфільму» під керівництвом режисера Івана Пир'єва, який вийшов на екрани 1939 року, удостоєний Сталінської (Державної) премії СРСР. Підготував до друку збірки поезій «Квітнуть жита» і оповідань «Подільські аргонавти», проте видати не встиг. Свої фільми «Багата наречна», а також культову радянську кінострічку «Трактористи» Аркадій Добровольський побачив на Північній Колимі, як політичний в'язень сталінських таборів.

    1937  незаконно заарештований та засуджений до каторжних робіт у радянських концтаборах. Повернувся в Україну 1959.

    Похований на Берківцях.



    Продовження тексту новини



    15.11.2018 | Aдмін

    Вернутись назад