Новини

    22 квітня Міжнародний день Матері-Землі

    22 квітня Міжнародний день Матері-Землі (International Mother Earth Day).
    🤝Співавторами відповідної резолюції Генеральної Асамблеї ООН виступили понад 50 держав-учасниць, а головною ідеєю було визнання того, що планета Земля і вся її екосистема – це спільний дім, джерело життя.
    👉🌐Термін «Мати-Земля» є широко поширеним у багатьох куточках планети. Він у точності описує всю ту залежність, яка споконвіку існує між людиною і її домівкою – Землею – і ті стосунки, які при їх взаємодії повинні встановлюватися – як між матір’ю та її дитиною. Свято покликане нагадати кожному про те, що Земля разом із усіма її екосистемами забезпечує людське життя і для досягнення справедливого балансу між економічними, соціальними та екологічними потребами нинішнього та майбутніх поколінь необхідно сприяти гармонії з природою і планетою. 
    🌐Земля – третя від Сонця планета, п’ята за розміром серед усіх планет Сонячної системи. Вона є також найбільшою за діаметром, масою та щільністю серед планет земної групи. Іноді згадується як Світ, Блакитна планета.
    🌙У планети Земля є свій єдиний супутник – Місяць. 
    ☀Подібно іншим планетам вона рухається навколо Сонця. Період обертання навколо Сонця становить 365,256 днів. Землі потрібно в середньому 23 години 56 хвилин і 4,091 секунд (зоряна доба), щоб зробити один оберт навколо осі, який з’єднує північний і південний полюси.
    ❄🌞🍁🌷Нахил земної осі обумовлює зміни клімату, що призводить до зміни пір року. 
    Чотири сезони визначаються сонцестояннями – моментами, коли земна вісь максимально нахилена у напрямку до Сонця або від Сонця – і рівноденнями.
    🌐Маса Землі – 5,98×1024 кг.
    За своєю формою Земля не зовсім правильна куля. 
    Вона трохи здавлена з полюсів, її діаметр по екватору – 12 756 кілометрів, а діаметр від одного полюса до іншого – 12 714 кілометрів.
    🌊Більшу частину поверхні Землі (до 71%) займає Світовий океан. Середня глибина Світового океану – 3 900 м. Світовий океан поділяють на Тихий, Атлантичний, Індійський та Північний Льодовитий океани.
    🌍🌏🌎Над океанами піднімаються великі масиви суші – материки. Їх шість – Євразія, Африка, Північна Америка, Південна Америка, Антарктида й Австралія.
    Наша планета оточена великою атмосферою.
    Відповідно з температурним складом і фізичними властивостями атмосфери можна розділити на різні верстви. 
    💨Тропосфера – це область, розташована між поверхнею Землі і висотою в 11 км. Шар відокремлює тропосферу від наступного атмосферного шару – стратосфери, називається тропопауза. Це область вельми низьких температур. 
    💨Іоносфера, тобто іонізований шар повітря, утворюється як в тропосфері, так і в більш низьких шарах.
    Атмосфера Землі складається на 78% з азоту (N2), 21% кисню (О2) та 1% інших елементів – ідеальний баланс для життя. 
    Багато планет мають атмосферу, але лише на Землі є повітря.
    Планета є домівкою для мільйонів видів живих істот, включаючи людину.
    🗺Територія Землі розділена на 195 незалежних держав, які взаємодіють між собою шляхом дипломатичних відносин, подорожей, торгівлі або військових дій.
    #МіжнароднийденьМатеріЗемлі #InternationalMotherEarthDay #Земля




    26.04.2022 | Aдмін

    Вернутись назад