Новини

    26 квітня День пам'яті про Чорнобильську катастрофу

    🇺🇦26 квітня День пам'яті про Чорнобильську катастрофу – екологічно-соціальну катастрофу, що була викликана вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС.
    Трагедія сталася в ніч на 26 квітня 1986 р. у розташованій на території України (у той час – Української РСР) Чорнобильській атомній електростанції.
    Світ розуміє масштаб трагедії і намагається попередити та запобігти таким катастрофам.
    Встановлені пам'ятні дати на міждержавному рівні:
    ◼26 квітня Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу у 2016 р.
    ◼26 квітня Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф у 2003 р. 
    ☢Чорнобильська АЕС розташована на території України в 3 км від м. Прип’ять, за 18 км від м. Чорнобиль, за 16 км від кордону Бєларусі та в 110 км від м. Києва.
    До часу аварії на ЧАЕС діяли 4 енергоблоки на базі реакторів РБМК-1000 (реактор великої потужності канального типу) з електричною потужністю 1000 МВт (теплова потужність – 3 200 МВт) кожен. Ще два аналогічні енергоблоки будувалися.
    ЧАЕС виробляла приблизно десяту частину електроенергії УРСР. Після аварії ЧАЕС назавжди зупинена 15 грудня 2000 р.
    Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований, і в навколишнє середовище викинуто 190 т. радіоактивних речовин.
    ⚠Відбувся радіоактивний викид потужністю у 300 більшою, ніж у Хіросімі. Населення Чорнобиля піддалося опроміненню в 90 разів більшому, ніж населення Хіросіми після вибуху атомної бомби.
    ❗Аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію атомної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками.
    🙏Протягом перших трьох місяців після аварії загинула 31 людина; віддалені наслідки опромінення, виявлені за наступні 15 років, стали причиною загибелі від 60 до 80 осіб. 
    134 людини перенесли променеву хворобу того чи іншого ступеню тяжкості.
    Понад 115 тис. людей з 30-кілометрової зони було евакуйовано.
    Для ліквідації наслідків мобілізовані значні ресурси, понад 600 тис. людей брали участь у ліквідації наслідків аварії.
    Пам'ять ліквідаторів трагічних наслідків аварії Україна вшановує 14 грудня. Це День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, встановлений указом Президента у 2006 р.. 
    #ДеньЧорнобильської_трагедії #Чорнобиль




    26.04.2022 | Aдмін

    Вернутись назад