Новини
26 квітня День пам'яті про Чорнобильську катастрофу
🇺🇦26 квітня День пам'яті про Чорнобильську катастрофу – екологічно-соціальну катастрофу, що була викликана вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС.
Трагедія сталася в ніч на 26 квітня 1986 р. у розташованій на території України (у той час – Української РСР) Чорнобильській атомній електростанції.
Світ розуміє масштаб трагедії і намагається попередити та запобігти таким катастрофам.
.jpg)
Встановлені пам'ятні дати на міждержавному рівні:
◼26 квітня Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу у 2016 р.
◼26 квітня Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф у 2003 р.
☢Чорнобильська АЕС розташована на території України в 3 км від м. Прип’ять, за 18 км від м. Чорнобиль, за 16 км від кордону Бєларусі та в 110 км від м. Києва.
До часу аварії на ЧАЕС діяли 4 енергоблоки на базі реакторів РБМК-1000 (реактор великої потужності канального типу) з електричною потужністю 1000 МВт (теплова потужність – 3 200 МВт) кожен. Ще два аналогічні енергоблоки будувалися.
ЧАЕС виробляла приблизно десяту частину електроенергії УРСР. Після аварії ЧАЕС назавжди зупинена 15 грудня 2000 р.
Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований, і в навколишнє середовище викинуто 190 т. радіоактивних речовин.
⚠Відбувся радіоактивний викид потужністю у 300 більшою, ніж у Хіросімі. Населення Чорнобиля піддалося опроміненню в 90 разів більшому, ніж населення Хіросіми після вибуху атомної бомби.
❗Аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію атомної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками.
🙏Протягом перших трьох місяців після аварії загинула 31 людина; віддалені наслідки опромінення, виявлені за наступні 15 років, стали причиною загибелі від 60 до 80 осіб.
134 людини перенесли променеву хворобу того чи іншого ступеню тяжкості.
Понад 115 тис. людей з 30-кілометрової зони було евакуйовано.
Для ліквідації наслідків мобілізовані значні ресурси, понад 600 тис. людей брали участь у ліквідації наслідків аварії.
Пам'ять ліквідаторів трагічних наслідків аварії Україна вшановує 14 грудня. Це День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, встановлений указом Президента у 2006 р..
#ДеньЧорнобильської_трагедії #Чорнобиль
26.04.2022 | Aдмін | Читати далі
22 квітня Міжнародний день Матері-Землі
22 квітня Міжнародний день Матері-Землі (International Mother Earth Day).
🤝Співавторами відповідної резолюції Генеральної Асамблеї ООН виступили понад 50 держав-учасниць, а головною ідеєю було визнання того, що планета Земля і вся її екосистема – це спільний дім, джерело життя.
👉🌐Термін «Мати-Земля» є широко поширеним у багатьох куточках планети. Він у точності описує всю ту залежність, яка споконвіку існує між людиною і її домівкою – Землею – і ті стосунки, які при їх взаємодії повинні встановлюватися – як між матір’ю та її дитиною. Свято покликане нагадати кожному про те, що Земля разом із усіма її екосистемами забезпечує людське життя і для досягнення справедливого балансу між економічними, соціальними та екологічними потребами нинішнього та майбутніх поколінь необхідно сприяти гармонії з природою і планетою.
🌐Земля – третя від Сонця планета, п’ята за розміром серед усіх планет Сонячної системи. Вона є також найбільшою за діаметром, масою та щільністю серед планет земної групи. Іноді згадується як Світ, Блакитна планета.
🌙У планети Земля є свій єдиний супутник – Місяць.
☀Подібно іншим планетам вона рухається навколо Сонця. Період обертання навколо Сонця становить 365,256 днів. Землі потрібно в середньому 23 години 56 хвилин і 4,091 секунд (зоряна доба), щоб зробити один оберт навколо осі, який з’єднує північний і південний полюси.
❄🌞🍁🌷Нахил земної осі обумовлює зміни клімату, що призводить до зміни пір року.
Чотири сезони визначаються сонцестояннями – моментами, коли земна вісь максимально нахилена у напрямку до Сонця або від Сонця – і рівноденнями.
🌐Маса Землі – 5,98×1024 кг.
За своєю формою Земля не зовсім правильна куля.
Вона трохи здавлена з полюсів, її діаметр по екватору – 12 756 кілометрів, а діаметр від одного полюса до іншого – 12 714 кілометрів.
🌊Більшу частину поверхні Землі (до 71%) займає Світовий океан. Середня глибина Світового океану – 3 900 м. Світовий океан поділяють на Тихий, Атлантичний, Індійський та Північний Льодовитий океани.
🌍🌏🌎Над океанами піднімаються великі масиви суші – материки. Їх шість – Євразія, Африка, Північна Америка, Південна Америка, Антарктида й Австралія.
Наша планета оточена великою атмосферою.
Відповідно з температурним складом і фізичними властивостями атмосфери можна розділити на різні верстви.
💨Тропосфера – це область, розташована між поверхнею Землі і висотою в 11 км. Шар відокремлює тропосферу від наступного атмосферного шару – стратосфери, називається тропопауза. Це область вельми низьких температур.
💨Іоносфера, тобто іонізований шар повітря, утворюється як в тропосфері, так і в більш низьких шарах.
Атмосфера Землі складається на 78% з азоту (N2), 21% кисню (О2) та 1% інших елементів – ідеальний баланс для життя.
Багато планет мають атмосферу, але лише на Землі є повітря.
Планета є домівкою для мільйонів видів живих істот, включаючи людину.
🗺Територія Землі розділена на 195 незалежних держав, які взаємодіють між собою шляхом дипломатичних відносин, подорожей, торгівлі або військових дій.
#МіжнароднийденьМатеріЗемлі #InternationalMotherEarthDay #Земля
26.04.2022 | Aдмін | Читати далі
21.04.2022
#КольориМоєїЗемлі2022
#Еко_Lогічно2022
🌍Всесвітньому дню Землі присвячується!
В рамках Всеукраїнської природоохоронної акції "День Землі" учасники "Екологічної стежини" під керівництвом учителя географії Дубчак Наталі Володимирівни долучилися до
📸фото-квесту "Кольори моєї Землі"🌈🌎
Другий день (20.04)- колір землі - Жовтий 💛
Жовтий колір- носій величезної сили Сонця, колір захисту і надії💛
З Україною в серці!💙💛
21.04.2022 | Aдмін | Читати далі
20.04.2022
#КольориМоєїЗемлі2022
#Еко_Lогічно2022
🌍Всесвітньому дню Землі присвячується!
В рамках Всеукраїнської природоохоронної акції "День Землі" учасники "Екологічної стежини" під керівництвом учителя географії Дубчак Наталі Володимирівни долучилися до
📸фото-квесту "Кольори моєї Землі"🌈🌎
Перший день (20.04)- колір землі - БЛАКИТНИЙ💙
"Рідна земле, моя Україно, знаю, житимеш ти у віках, цвістиме довічно калина, буде небо купатись в житах"💙💛
20.04.2022 | Aдмін | Читати далі
19.04.2022
19 квітня - День проліска
Синенькі оченята
Весною звеселяють, І килимом чарівним
Земельку прикрашають.
Ніжненькі та тендітні -
Провісники весни
Чарівність нам дарують
Й краплиночки краси.
Нехай усюди квітнуть,
Милують всіх довкола....
Тож бережім природу -
Вона - життя основа!
Щорічно 19 квітня в багатьох країнах світу відзначається День проліска (The Day of Snowdrop). Свою історію він веде з Англії, де був заснований в 1984 році. Взагалі в світі, в залежності від кліматичної зони, зацвітають проліски від січня до квітня. А оскільки у Великобританії їх цвітіння припадає на середину квітня, то і цей день був приурочений до цього періоду — початку весни і теплих сонячних днів.
В Англії проліски — це дуже популярні квіти. Є старовинне англійське повір'я, котре твердить, що проліски, посаджені навколо будинку, вбережуть його жителів від злих духів. Але насамперед проліски — це перші квіти, які з'являються після зимових холодів і відповідно символізують початок весни, перемогу тепла над холодом. Вони прикрашають багато міських клумб, а їх розведенню в Сполученому Королівстві приділяється стільки ж уваги, скільки, наприклад, розведенню тюльпанів у Голландії.
Латинська назва підсніжника — «галянтус» (Galanthus) — «молочна квітка». Ця рослина відома ще з 1 тисячоліття, в середні століття її шанували як символ непорочності, а повсюдно почали вирощувати у 19 столітті. Всього їх налічується близько 20 видів. Найпопулярніший вид — підсніжник білосніжний, а ще є грецький, візантійський, кавказький. Усі вони розрізняються за формою і забарвленням і навіть ароматом.
Одна стародавня легенда свідчить, що коли Адам і Єва були вигнані з раю, ішов сніг. Єва замерзла і стала плакати, згадуючи про теплі райські сади. Щоб утішити її, Бог перетворив кілька сніжинок у квітки підсніжника. Побачивши квіти, Єва повеселішала і в неї з'явилася надія на краще. Звідси і вважається, що пролісок — символ надії.
Нехай і нам вселяють проліски надію на краще майбутнє 💙💛, на нашу перемогу
💙💛, на мирне і спокійне життя💙💛
Все буде Україна !!!💙💛🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
20.04.2022 | Aдмін | Читати далі
12.04.2022
#Всесвітній_день_авіації_і_космонавтики
#Міжнародний_день_польоту_людини_в_космос
#Сергій_Корольов_підкорювач_космосу
ПІДКОРЮВАЧ КОСМОСУ – СЕРГІЙ КОРОЛЬОВ
12 квітня – Всесвітній день авіації і космонавтики, Міжнародний день польоту людини в космос, День працівників ракетно-космічної галузі України..
Початок космічної ери людства безпосередньо пов'язаний з ім'ям звичайного житомирця Сергія Павловича Корольова, який зробив можливим перший штучний супутник Землі, перший політ людини в космос, перший вихід космонавта у відкритий космос, роботу орбітальної станції і багато іншого.
Сергій Павлович Корольов — українець, що став першим головним конструктором ракетно-космічних систем в Радянському Союзі. Не буде перебільшенням назвати цю людину одним з піонерів світової космонавтики, не тільки теоретиком, але і практиком освоєння космічного простору.
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО СЕРГІЯ ПАВЛОВИЧА КОРОЛЬОВА:
• Трудовий стаж головного конструктора СРСР почався з шістнадцяти років. Він працював теслею, газетоношею, вантажником, крив дахи, працював на верстаті. «Я буду будівником... але тільки літаків», — говорив в ті роки Корольов;
• під час навчання в Київському політехнічному інституті Сергій захопився планеризмом, причому не тільки конструював і створював легкі планери, а й літав на них. Під час одного з таких польотів він невдало приземлився і ледь не загинув, отримавши безліч травм;
• Сергій Корольов був також талановитим льотчиком. Будучи активним членом планерного школи як в Києві, так і в Москві, він дуже багато літав на найрізноманітніших, в тому числі і експериментальних, літальних апаратах. Також Сергій замолоду був талановитим спортсменом, серйозно займався боксом;
• ще будучи студентом МВТУ, Сергій Корольов зарекомендував себе талановитим конструктором. За його проектами був створений ряд літальних апаратів: «Коктебель», «Червона зірка», а також літак СК-4;
• під час свого тюремного ув'язнення Сергій Корольов не залишав спроб добитися справедливості і писав прохання навіть особисто Й. Сталіну, яке, правда, залишилося без відповіді;
• під час війни Сергій Корольов неодноразово просився на фронт, бажаючи воювати в авіації, де його льотні таланти могли послужити справі перемоги;
• під час роботи комісії Корольова в Берліні з вивчення німецького трофейного технічного обладнання її роботу курирував безпосередньо командувач радянськими військами в Німеччині Г. К. Жуков. Маршал СРСР дуже допомагав знаменитому конструктору, надаючи всіляку підтримку;
• під час демонстрації англійцями польоту трофейної німецької ракети ФАУ Корольов прибув туди інкогніто під виглядом простого капітана Радянської армії;
• звання Героя соціалістичної праці Корольов отримав, так і не будучи реабілітованим;
• з кінця 1950-х років ОКБ Корольова працювало над проектом польоту на Місяць. Було запущено три автоматичних станції «Луна». Одна з них сфотографувала місячну поверхню, а інша доставила на неї вимпел з гербом Радянського Союзу;
• американці змогли повторити політ людини в космос тільки через рік після польоту Гагаріна;
• до кінця життя ім'я академіка Корольова було засекречено. Свої статті в пресі він підписував «професор Сергєєв». Тільки після смерті вся країна дізналася про справжнє прізвище батька радянської космонавтики.
А зараз пропонуємо для перегляду відеофільм
Сергій Корольов - українець, який відкрив людству шлях у космос
https://www.youtube.com/watch?v=rmvkQRUY71I
20.04.2022 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 «25» 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 Всього новин: 371
Навігація
- Головна
- Новини
- Контакти
- Корисні посилання
- Методичні об'єднання
- Кабінет практичного психолога та соціального педагога
- Відеотека
- Кімнати-музеї
- Свята та акції у закладі
- Національний мультипредметний тест
- Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти
- Методична робота
- НУШ 1-4 класи
- Відкриті уроки
- Педагогічні читання
- on-line публікації
- Дистанційне навчання
- Останній дзвінок
- Виховні заходи
- Майстер-клас
- Дистанційне навчання початкова школа
- "Шахрайство - це небезпечно"
- Архів
- Протидія булінгу
- Інклюзія
- Вибір підручників
- Атестація педагогічних працівників
- Самооцінювання закладу освіти
- Критерії оцінювання
Новини
19.02.2025
‼️Обережно: тонка крига! Рекомендації для батьків та дітей‼️
‼️Обережно: тонка крига! Рекомендації для батьків та ...
далі ↓
Контакти
Адреса:
Вінницька область, Жмеринський район,с.Клекотина
Тел.:(04344)29-4-70
Email:kklekotina@ukr.net