Новини

  Віримо у Перемогу! - діти України - рідній країні!"🇺🇦

  Віримо у Перемогу! - діти України - рідній країні!"🇺🇦

  Мистецький марафон здобувачів освіти початкової школи Клекотинського ЗССО I-III ступенів Мурафської сільської ради

  #ukrainiankids
  #stopwarinukraine
  #saveukraine
  #ВіримоУПеремогу
  #ДітиУкраїниРіднійКраїні
  #Моя_Україна
  #мистецький_марафон
  #we_are_ukrainian_kids
  11.04.2022 | Aдмін | Читати далі

  23.03.2022

  ПОРАДИ ВЧИТЕЛЯМ 
  ЩОДО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ
   
  Сьогодні навчання дітей відбувається у незвичних для нас умовах. Це виклик не тільки для дітей, сімей, а й для вчителів. У непрості часи війни діти так само переживають стрес і тривогу. Їх відчуття підсилені тим, що вони не завжди розуміють, що відбувається. 
   
  💭 Тому у нинішніх умовах ми повинні перемістити фокус уваги з академічних успіхів на підтримку і нормалізацію психічного стану учнів. Зараз це нормально. Ми всі можемо і повинні долучитись до цього в рамках викладання свого предмету.
   
  💭 Демонстрація власного спокою та врівноваженості – це найбільш простий спосіб допомогти заспокоїтись нашим дітям.
   
  💭 Дайте учням можливість висловитись: розповісти про свій настрій, розказати про свої справи. Коли людина називає (проговорює) свої емоції, у неї змінюється активність у відділах головного мозку і таким чином знижується тривожність. 
   
  💭 Дозвольте учням говорити про свій сум чи злість, але обов’язково спрямуйте їх увагу на маленькі перемоги, сильні сторони, гарні новини. У кожному дні можна знайти щось позитивне! Допоможіть учням побачити це, навчіть їх помічати це. У вашому арсеналі повинно бути багато тем для розмов, які зможуть переключити емоції дітей.
   
  💭 Якщо вам відомо, що в одного з учнів відбулась жахлива травмуюча подія, не розпитуйте про це детально. Повторення деталей може викликати повторну травматизацію психіки. Також пам’ятайте, що якщо хтось ділиться страшними подіями в групі – це може сприяти травматизації інших слухачів. Якщо у дитини є потреба поділитись, за можливості, краще запропонувати їй поспілкуватись після уроку індивідуально, або спрямувати цю роботу на психолога.
   
  💭 Нинішня ситуація могла позначитись на поведінці учнів, на їх здатності засвоювати матеріал. Стрес міг вплинути на увагу, пам’ять, на здатність зосереджуватись. Дорослим треба взяти до уваги, що крім описаного, один з механізмів захисту психіки – це регрес. Тобто деякі діти можуть демонструвати поведінку, яка притаманна меншим за віком учням. До цього потрібно поставитись терпимо та з розумінням. Не можна докоряти дітям.
   
  💭 Не зайвим буде нагадати вчителям про турботу про себе. Пам’ятайте: для того, щоб надавати допомогу іншим, необхідно відновлювати свій власний ресурс, задовольняти свої базові потреби. Подбайте про безпечне місце для себе, де ви зможете проводити уроки. Обговоріть з рідними порядок дій у разі, якщо оголошено тривогу під час того, як ви проводите урок. Розробіть свій алгоритм дій.
   
  Поради вчителю як діяти під час онлайн-уроків, якщо вмикається сигнал «Повітряна тривога»
   
  ❗️ Демонструйте впевненість у своїх діях. Спокійно повідомте учням про сигнал.
   
  ❗️ Акцентуйте увагу учнів фразою «Ви йдете в безпечне місце, яке встановлене за правилами вашої сім’ї».
   
  ❗️ Зверніться до учнів «Натисніть кнопку «вийти з конференції» та на кнопку «виключення комп’ютера».
   
  ❗️ Повідомте «Після сигналу «Відбій тривоги» доєднайтесь до занять за розкладом».
   
  ❗️ Дочекайтесь, щоб усі учні, які є слухачами, вийшли з онлайн-зв’язку.
   
  ❗️ Намагайтесь зберігати спокій, будьте переконливими.
   
  І наостанок.
  Донесіть до учнів думку про те, що щодня, не зважаючи на хочу/не хочу, можу/не можу, ми всі маємо виконати декілька задач: соціальну, фізичну і когнітивну.
   
  ✅ Ми повинні підтримувати спілкування з родичами та знайомими, задати хоч одне питання «як ти там?», бо єдність та підтримка важливі для всіх.
   
  ✅ Нам потрібен рух, особливо у стресі – це стабілізує, приводить до тями і надає сил для подальших дій. Хоча б три присідання або ходьба колами, будь-який активний і хоча б відносно інтенсивний рух.
   
  ✅ А ще нам потрібні наш мозок і здатність вчитись, запам’ятовувати і аналізувати. Тож вкрай важливо задіяти цю функцію. Щодня хоча б щось одне вивчити і запам’ятати: іноземне слово, інструкцію з надання медичної допомоги чи іншу корисну інформацію. Важливо не просто подивитись, а саме вивчити!
   
  💭 Порадьте дітям поспати, відпочити, але не дозволяйте лежати весь день в куточку, дивлячись у стінку чи у телефон. Настоюйте на тому, що дитина повинна зробить хоча б одну маленьку дію! 
   
  💭 Намагайтесь жартувати з учнями, посміхатись до них, викликати посмішку у відповідь. Гумор має терапевтичну дію. В нагоді стануть смішні історії, питання на кмітливість.
   
  💭 Дотримання цих простих правил та порад допоможе зберегти нормальний емоційний стан наших дітей. А академічні знання ми обов’язково надолужимо після стабілізації ситуації.
  23.03.2022 | Aдмін | Читати далі

  19 березня

  🇺🇦19 березня! Це вікопомна дата родом з того мирного часу, який, вірилось, на тисячоліття! 
       З 1994 року, щороку, чи не всім селом збирались небайдужі біля братської могили на спільну молитву-спомин за усіх тих, хто став жертвою, гадалось, останньої кривавої бойні, в якій  лишень ти, моя Клекотино, не долічилась 255 односельчан!
     Важко заліковувались рани, болять і досі прізвищами, які викарбувані на гранітних плитах, кожне з них омите пекучими вдовиними, сирітськими та батьківськими гіркими сльозами! 
      Підняли з руїн, відбудували, замість корів з боронами на полях «Джон Діри». 
      Рай! Земний! Справжній! 
      Аж гульк – «брат», щоб «освободіть» нас, ракетами увірвався підло у наші домівки, як і десятки років тому, коли «ще треті півні не співали й ніхто ніде не гомонів»!
      Вже понад двадцять днів стікає кров’ю, але вперто боронить свою землю моя Україна, яка вся в одну мить стала єдиним фронтом проти Каїна! 
      Кожен з нас, як каже наш президент Володимир Зеленський, сьогодні воїн: хтось взяв зброю до рук, а хтось тримає надійний тил.
      В цей особливий час – час історичного протистояння, час народження новітньої України, твердо знаємо, що Витримаємо, Вистоїмо, Вигриземо Перемогу і ще не один раз зберемось гуртом, пліч-о-пліч, аби згадати усі наші перемоги і втрати! Помолимось, поплачемо, багато поплачемо, як від болю так і від радості, що знищили новітній рашизм! 
     А поки хай кожен знайде можливість пожертвувати хоч маленьку часточку для тієї Святої Перемоги. Хтось принесе її в школу в цей день, яка стала осередком волонтерства: плете десятки метрів сітки, варить тисячі вареників, робить десятки кілограмів вінегрету, відправляє тонни городини та консервації, готує каші з м’ясом (до речі, усім селом, бо багато хто зголосився у  власному автоклаві зварити їх, а це вже понад дві тисячі банок!), а ще – щодня навчає дітей, сіючи в їхні душі віру у світло нового дня, готуючи їх до будівництва нової, небаченої досі, вільної, щасливої, незалежної, сильної, непереможної України, якій судилось стати жовто-блакитним Раєм Господнім!
      Любімо і бережімо один одного, не викреслюймо з Пам’яті, ані нашого Болю, ані наших Радощів!
      Молімось!🙏🙏🙏
      Все буде Україна!💙💛
  19.03.2022 | Aдмін | Читати далі

  З історії державності України.

  🇺🇦З історії державності України.
  17 березня виповнюється 105 років від Дня утворення  Української Центральної Ради (УЦР). 
  🇺🇦Історія діяльності Центральної Ради - це велике надбання українського народу, історичне явище, з яким насамперед пов’язуються глобальні процеси консолідації української нації, відновлення української державності, надання національній державі демократичних, парламентських форм.
  🔱УЦР - очільник українського національно-визвольного руху.
  🔹Головне стратегічне завдання Центральної Ради полягало у досягненні національно-територіальної автономії України, а згодом і незалежності української держави.
  Після Всеукраїнського Національного Конгресу Центральна Рада – революційний парламент України, який керував українським національним рухом. 
  Центральна рада - представницький орган київських українських громадських організацій. 
  🔱7 березня було обрано провід Центральної Ради на чолі з Михайлом Грушевським. 
  🔱9 березня відбулось перше запротокольоване засіданняУЦР.
  🔱8 квітня перші загальні збори (сесія) Центральної Ради. 
  За весь час існування УЦР  (4 (17) березня 1917 - 29 квітня 1918) її головою був М. С. Грушевський. 
  За період роботи УЦР було змінено декілька урядів. 
  🔱Під проводом В. Винниченка: 28 червня 1917 року – 30 січня 1918 р.). 
  🔱Під проводом В. Голубовича: 30 січня 1918 р. – 29 квітня 1918 р.
  УЦР була розпущена гетьманом Павлом Скоропадським 28 квітня 1918 року.
  17.03.2022 | Aдмін | Читати далі

  17.03.2022

  ‼️Щоранку о 9.00- загальнонаціональна хвилина мовчання для вшанування пам'яті усіх загиблих у війні українців🥲🇺🇦

  ПАМ'ЯТАЙМО!🙏🙏🙏
  17.03.2022 | Aдмін | Читати далі

  14 березня День українського добровольця.

  14 березня День українського добровольця.
  🇺🇦⚔День українського добровольця – це день справжніх патріотів, людей, які свідомо, за покликом серця, у важкий для своєї країни час стають на захист суверенітету і територіальної цілісності. 
  Нині це день всієї країни, бо тисячі українських добровольців виборюють життя та незалежність України. 
  Разом переможемо!🇺🇦
  ❗День встановлений на згадку подій 14 березня 2014 р., коли понад п’ять сотень бійців Самооборони Майдану прибули на полігон в Нові Петрівці Київської області. 
  ⚔Згодом з їхніх лав було сформовано Перший добровольчий батальйон Національної гвардії. Нині це Батальйон оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, який і сьогодні виборює право України на життя і суверинітет. 
  🤝🏻День відзначається згідно Постанови Верховної Ради України №1822-VIII від 17.01.2017 р. «Про встановлення Дня українського добровольця».
  🇺🇦Сьогодні добровольчі військові формування України, знані також як Добровольчі батальйони або Добробати – це військові, поліцейські та парамілітарні формування, вступ до яких відбувається на добровольчій основі. 
  Згідно призначення і підпорядкування розрізняються на такі групи: 
  ⚔під керівництвом Міністерства оборони України батальйони територіальної оборони; 
  ⚔під керівництвом Міністерства внутрішніх справ - добровольчі формування Національної гвардії України і патрульної служби поліції особливого призначення, 
  ⚔незалежні від державних силових структур добровольчі формування.
  #День_українського_добровольця
  #Разом_переможемо
   
  15.03.2022 | Aдмін | Читати далі
  Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 «25» 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61
  Всього новин: 365