Новини

    23.03.2022

    ПОРАДИ ВЧИТЕЛЯМ 
    ЩОДО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ
     
    Сьогодні навчання дітей відбувається у незвичних для нас умовах. Це виклик не тільки для дітей, сімей, а й для вчителів. У непрості часи війни діти так само переживають стрес і тривогу. Їх відчуття підсилені тим, що вони не завжди розуміють, що відбувається. 
     
    💭 Тому у нинішніх умовах ми повинні перемістити фокус уваги з академічних успіхів на підтримку і нормалізацію психічного стану учнів. Зараз це нормально. Ми всі можемо і повинні долучитись до цього в рамках викладання свого предмету.
     
    💭 Демонстрація власного спокою та врівноваженості – це найбільш простий спосіб допомогти заспокоїтись нашим дітям.
     
    💭 Дайте учням можливість висловитись: розповісти про свій настрій, розказати про свої справи. Коли людина називає (проговорює) свої емоції, у неї змінюється активність у відділах головного мозку і таким чином знижується тривожність. 
     
    💭 Дозвольте учням говорити про свій сум чи злість, але обов’язково спрямуйте їх увагу на маленькі перемоги, сильні сторони, гарні новини. У кожному дні можна знайти щось позитивне! Допоможіть учням побачити це, навчіть їх помічати це. У вашому арсеналі повинно бути багато тем для розмов, які зможуть переключити емоції дітей.
     
    💭 Якщо вам відомо, що в одного з учнів відбулась жахлива травмуюча подія, не розпитуйте про це детально. Повторення деталей може викликати повторну травматизацію психіки. Також пам’ятайте, що якщо хтось ділиться страшними подіями в групі – це може сприяти травматизації інших слухачів. Якщо у дитини є потреба поділитись, за можливості, краще запропонувати їй поспілкуватись після уроку індивідуально, або спрямувати цю роботу на психолога.
     
    💭 Нинішня ситуація могла позначитись на поведінці учнів, на їх здатності засвоювати матеріал. Стрес міг вплинути на увагу, пам’ять, на здатність зосереджуватись. Дорослим треба взяти до уваги, що крім описаного, один з механізмів захисту психіки – це регрес. Тобто деякі діти можуть демонструвати поведінку, яка притаманна меншим за віком учням. До цього потрібно поставитись терпимо та з розумінням. Не можна докоряти дітям.
     
    💭 Не зайвим буде нагадати вчителям про турботу про себе. Пам’ятайте: для того, щоб надавати допомогу іншим, необхідно відновлювати свій власний ресурс, задовольняти свої базові потреби. Подбайте про безпечне місце для себе, де ви зможете проводити уроки. Обговоріть з рідними порядок дій у разі, якщо оголошено тривогу під час того, як ви проводите урок. Розробіть свій алгоритм дій.
     
    Поради вчителю як діяти під час онлайн-уроків, якщо вмикається сигнал «Повітряна тривога»
     
    ❗️ Демонструйте впевненість у своїх діях. Спокійно повідомте учням про сигнал.
     
    ❗️ Акцентуйте увагу учнів фразою «Ви йдете в безпечне місце, яке встановлене за правилами вашої сім’ї».
     
    ❗️ Зверніться до учнів «Натисніть кнопку «вийти з конференції» та на кнопку «виключення комп’ютера».
     
    ❗️ Повідомте «Після сигналу «Відбій тривоги» доєднайтесь до занять за розкладом».
     
    ❗️ Дочекайтесь, щоб усі учні, які є слухачами, вийшли з онлайн-зв’язку.
     
    ❗️ Намагайтесь зберігати спокій, будьте переконливими.
     
    І наостанок.
    Донесіть до учнів думку про те, що щодня, не зважаючи на хочу/не хочу, можу/не можу, ми всі маємо виконати декілька задач: соціальну, фізичну і когнітивну.
     
    ✅ Ми повинні підтримувати спілкування з родичами та знайомими, задати хоч одне питання «як ти там?», бо єдність та підтримка важливі для всіх.
     
    ✅ Нам потрібен рух, особливо у стресі – це стабілізує, приводить до тями і надає сил для подальших дій. Хоча б три присідання або ходьба колами, будь-який активний і хоча б відносно інтенсивний рух.
     
    ✅ А ще нам потрібні наш мозок і здатність вчитись, запам’ятовувати і аналізувати. Тож вкрай важливо задіяти цю функцію. Щодня хоча б щось одне вивчити і запам’ятати: іноземне слово, інструкцію з надання медичної допомоги чи іншу корисну інформацію. Важливо не просто подивитись, а саме вивчити!
     
    💭 Порадьте дітям поспати, відпочити, але не дозволяйте лежати весь день в куточку, дивлячись у стінку чи у телефон. Настоюйте на тому, що дитина повинна зробить хоча б одну маленьку дію! 
     
    💭 Намагайтесь жартувати з учнями, посміхатись до них, викликати посмішку у відповідь. Гумор має терапевтичну дію. В нагоді стануть смішні історії, питання на кмітливість.
     
    💭 Дотримання цих простих правил та порад допоможе зберегти нормальний емоційний стан наших дітей. А академічні знання ми обов’язково надолужимо після стабілізації ситуації.
    23.03.2022 | Aдмін | Читати далі

    19 березня

    🇺🇦19 березня! Це вікопомна дата родом з того мирного часу, який, вірилось, на тисячоліття! 
         З 1994 року, щороку, чи не всім селом збирались небайдужі біля братської могили на спільну молитву-спомин за усіх тих, хто став жертвою, гадалось, останньої кривавої бойні, в якій  лишень ти, моя Клекотино, не долічилась 255 односельчан!
       Важко заліковувались рани, болять і досі прізвищами, які викарбувані на гранітних плитах, кожне з них омите пекучими вдовиними, сирітськими та батьківськими гіркими сльозами! 
        Підняли з руїн, відбудували, замість корів з боронами на полях «Джон Діри». 
        Рай! Земний! Справжній! 
        Аж гульк – «брат», щоб «освободіть» нас, ракетами увірвався підло у наші домівки, як і десятки років тому, коли «ще треті півні не співали й ніхто ніде не гомонів»!
        Вже понад двадцять днів стікає кров’ю, але вперто боронить свою землю моя Україна, яка вся в одну мить стала єдиним фронтом проти Каїна! 
        Кожен з нас, як каже наш президент Володимир Зеленський, сьогодні воїн: хтось взяв зброю до рук, а хтось тримає надійний тил.
        В цей особливий час – час історичного протистояння, час народження новітньої України, твердо знаємо, що Витримаємо, Вистоїмо, Вигриземо Перемогу і ще не один раз зберемось гуртом, пліч-о-пліч, аби згадати усі наші перемоги і втрати! Помолимось, поплачемо, багато поплачемо, як від болю так і від радості, що знищили новітній рашизм! 
       А поки хай кожен знайде можливість пожертвувати хоч маленьку часточку для тієї Святої Перемоги. Хтось принесе її в школу в цей день, яка стала осередком волонтерства: плете десятки метрів сітки, варить тисячі вареників, робить десятки кілограмів вінегрету, відправляє тонни городини та консервації, готує каші з м’ясом (до речі, усім селом, бо багато хто зголосився у  власному автоклаві зварити їх, а це вже понад дві тисячі банок!), а ще – щодня навчає дітей, сіючи в їхні душі віру у світло нового дня, готуючи їх до будівництва нової, небаченої досі, вільної, щасливої, незалежної, сильної, непереможної України, якій судилось стати жовто-блакитним Раєм Господнім!
        Любімо і бережімо один одного, не викреслюймо з Пам’яті, ані нашого Болю, ані наших Радощів!
        Молімось!🙏🙏🙏
        Все буде Україна!💙💛
    19.03.2022 | Aдмін | Читати далі

    З історії державності України.

    🇺🇦З історії державності України.
    17 березня виповнюється 105 років від Дня утворення  Української Центральної Ради (УЦР). 
    🇺🇦Історія діяльності Центральної Ради - це велике надбання українського народу, історичне явище, з яким насамперед пов’язуються глобальні процеси консолідації української нації, відновлення української державності, надання національній державі демократичних, парламентських форм.
    🔱УЦР - очільник українського національно-визвольного руху.
    🔹Головне стратегічне завдання Центральної Ради полягало у досягненні національно-територіальної автономії України, а згодом і незалежності української держави.
    Після Всеукраїнського Національного Конгресу Центральна Рада – революційний парламент України, який керував українським національним рухом. 
    Центральна рада - представницький орган київських українських громадських організацій. 
    🔱7 березня було обрано провід Центральної Ради на чолі з Михайлом Грушевським. 
    🔱9 березня відбулось перше запротокольоване засіданняУЦР.
    🔱8 квітня перші загальні збори (сесія) Центральної Ради. 
    За весь час існування УЦР  (4 (17) березня 1917 - 29 квітня 1918) її головою був М. С. Грушевський. 
    За період роботи УЦР було змінено декілька урядів. 
    🔱Під проводом В. Винниченка: 28 червня 1917 року – 30 січня 1918 р.). 
    🔱Під проводом В. Голубовича: 30 січня 1918 р. – 29 квітня 1918 р.
    УЦР була розпущена гетьманом Павлом Скоропадським 28 квітня 1918 року.
    17.03.2022 | Aдмін | Читати далі

    17.03.2022

    ‼️Щоранку о 9.00- загальнонаціональна хвилина мовчання для вшанування пам'яті усіх загиблих у війні українців🥲🇺🇦

    ПАМ'ЯТАЙМО!🙏🙏🙏
    17.03.2022 | Aдмін | Читати далі

    14 березня День українського добровольця.

    14 березня День українського добровольця.
    🇺🇦⚔День українського добровольця – це день справжніх патріотів, людей, які свідомо, за покликом серця, у важкий для своєї країни час стають на захист суверенітету і територіальної цілісності. 
    Нині це день всієї країни, бо тисячі українських добровольців виборюють життя та незалежність України. 
    Разом переможемо!🇺🇦
    ❗День встановлений на згадку подій 14 березня 2014 р., коли понад п’ять сотень бійців Самооборони Майдану прибули на полігон в Нові Петрівці Київської області. 
    ⚔Згодом з їхніх лав було сформовано Перший добровольчий батальйон Національної гвардії. Нині це Батальйон оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, який і сьогодні виборює право України на життя і суверинітет. 
    🤝🏻День відзначається згідно Постанови Верховної Ради України №1822-VIII від 17.01.2017 р. «Про встановлення Дня українського добровольця».
    🇺🇦Сьогодні добровольчі військові формування України, знані також як Добровольчі батальйони або Добробати – це військові, поліцейські та парамілітарні формування, вступ до яких відбувається на добровольчій основі. 
    Згідно призначення і підпорядкування розрізняються на такі групи: 
    ⚔під керівництвом Міністерства оборони України батальйони територіальної оборони; 
    ⚔під керівництвом Міністерства внутрішніх справ - добровольчі формування Національної гвардії України і патрульної служби поліції особливого призначення, 
    ⚔незалежні від державних силових структур добровольчі формування.
    #День_українського_добровольця
    #Разом_переможемо
     
    15.03.2022 | Aдмін | Читати далі

    Шановні учні, батьки, педагоги Клекотинського ЗССО I-III ступенів!

    🇺🇦 Шановні учні, батьки, педагоги Клекотинського ЗССО I-III ступенів!

    🔔 З понеділка , 14 березня 2022 року після  вимушених двотижневих канікул розпочинаємо освітній процес. Враховуючи воєнний стан, всі уроки проходитимуть виключно за дистанційною формою. 

    Розуміємо, що через психологічний стан наших дітей, важко розпочинати процес навчання, але ми повинні допомогти їм зрозуміти, що вони не покинуті, що вони повинні навчатися для майбутнього, ми працюємо тільки для них. Нашим дітям зараз дуже потрібне спілкування з друзями і вчителем. 
    Допоможемо їм! 

    За згодою з одного з батьків, діти, які тимчасово проживають у нашій громаді , можуть також долучитися до навчання!

    📣‼️Хочемо наголосити, що сигнал тривоги є обов’язковим до виконання як для учня, так і для педагога!

    Ми – сильні!
    Ми – Україна!🇺🇦
    13.03.2022 | Aдмін | Читати далі
    Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 «26» 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
    Всього новин: 370