Новини

  22 квітня Міжнародний день Матері-Землі

  22 квітня Міжнародний день Матері-Землі (International Mother Earth Day).
  🤝Співавторами відповідної резолюції Генеральної Асамблеї ООН виступили понад 50 держав-учасниць, а головною ідеєю було визнання того, що планета Земля і вся її екосистема – це спільний дім, джерело життя.
  👉🌐Термін «Мати-Земля» є широко поширеним у багатьох куточках планети. Він у точності описує всю ту залежність, яка споконвіку існує між людиною і її домівкою – Землею – і ті стосунки, які при їх взаємодії повинні встановлюватися – як між матір’ю та її дитиною. Свято покликане нагадати кожному про те, що Земля разом із усіма її екосистемами забезпечує людське життя і для досягнення справедливого балансу між економічними, соціальними та екологічними потребами нинішнього та майбутніх поколінь необхідно сприяти гармонії з природою і планетою. 
  🌐Земля – третя від Сонця планета, п’ята за розміром серед усіх планет Сонячної системи. Вона є також найбільшою за діаметром, масою та щільністю серед планет земної групи. Іноді згадується як Світ, Блакитна планета.
  🌙У планети Земля є свій єдиний супутник – Місяць. 
  ☀Подібно іншим планетам вона рухається навколо Сонця. Період обертання навколо Сонця становить 365,256 днів. Землі потрібно в середньому 23 години 56 хвилин і 4,091 секунд (зоряна доба), щоб зробити один оберт навколо осі, який з’єднує північний і південний полюси.
  ❄🌞🍁🌷Нахил земної осі обумовлює зміни клімату, що призводить до зміни пір року. 
  Чотири сезони визначаються сонцестояннями – моментами, коли земна вісь максимально нахилена у напрямку до Сонця або від Сонця – і рівноденнями.
  🌐Маса Землі – 5,98×1024 кг.
  За своєю формою Земля не зовсім правильна куля. 
  Вона трохи здавлена з полюсів, її діаметр по екватору – 12 756 кілометрів, а діаметр від одного полюса до іншого – 12 714 кілометрів.
  🌊Більшу частину поверхні Землі (до 71%) займає Світовий океан. Середня глибина Світового океану – 3 900 м. Світовий океан поділяють на Тихий, Атлантичний, Індійський та Північний Льодовитий океани.
  🌍🌏🌎Над океанами піднімаються великі масиви суші – материки. Їх шість – Євразія, Африка, Північна Америка, Південна Америка, Антарктида й Австралія.
  Наша планета оточена великою атмосферою.
  Відповідно з температурним складом і фізичними властивостями атмосфери можна розділити на різні верстви. 
  💨Тропосфера – це область, розташована між поверхнею Землі і висотою в 11 км. Шар відокремлює тропосферу від наступного атмосферного шару – стратосфери, називається тропопауза. Це область вельми низьких температур. 
  💨Іоносфера, тобто іонізований шар повітря, утворюється як в тропосфері, так і в більш низьких шарах.
  Атмосфера Землі складається на 78% з азоту (N2), 21% кисню (О2) та 1% інших елементів – ідеальний баланс для життя. 
  Багато планет мають атмосферу, але лише на Землі є повітря.
  Планета є домівкою для мільйонів видів живих істот, включаючи людину.
  🗺Територія Землі розділена на 195 незалежних держав, які взаємодіють між собою шляхом дипломатичних відносин, подорожей, торгівлі або військових дій.
  #МіжнароднийденьМатеріЗемлі #InternationalMotherEarthDay #Земля
  26.04.2022 | Aдмін | Читати далі

  21.04.2022

  #КольориМоєїЗемлі2022
  #Еко_Lогічно2022

  🌍Всесвітньому дню Землі присвячується!

  В рамках Всеукраїнської природоохоронної акції "День Землі" учасники "Екологічної стежини" під керівництвом учителя географії Дубчак Наталі Володимирівни долучилися до 
  📸фото-квесту "Кольори моєї Землі"🌈🌎

  Другий день (20.04)- колір землі - Жовтий 💛
  Жовтий колір- носій величезної сили Сонця, колір захисту і надії💛

  З Україною в серці!💙💛
  21.04.2022 | Aдмін | Читати далі

  20.04.2022

  #КольориМоєїЗемлі2022
  #Еко_Lогічно2022

  🌍Всесвітньому дню Землі присвячується!

  В рамках Всеукраїнської природоохоронної акції "День Землі" учасники "Екологічної стежини" під керівництвом учителя географії Дубчак Наталі Володимирівни долучилися до 
  📸фото-квесту "Кольори моєї Землі"🌈🌎

  Перший день (20.04)- колір землі - БЛАКИТНИЙ💙

  "Рідна земле, моя Україно, знаю, житимеш ти у віках, цвістиме довічно калина, буде небо купатись в житах"💙💛
  20.04.2022 | Aдмін | Читати далі

  19.04.2022

  19 квітня - День проліска  

  Синенькі оченята                                                                   
  Весною звеселяють,                                                                                                      І килимом чарівним                                                            
  Земельку прикрашають.

  Ніжненькі та тендітні - 
  Провісники весни  
  Чарівність нам дарують                 
  Й краплиночки краси.

  Нехай усюди квітнуть,
  Милують всіх довкола....         
  Тож бережім природу -                                            
  Вона - життя основа!

  Щорічно 19 квітня в багатьох країнах світу відзначається День проліска (The Day of Snowdrop). Свою історію він веде з Англії, де був заснований в 1984 році. Взагалі в світі, в залежності від кліматичної зони, зацвітають проліски від січня до квітня. А оскільки у Великобританії їх цвітіння припадає на середину квітня, то і цей день був приурочений до цього періоду — початку весни і теплих сонячних днів.
   В Англії проліски — це дуже популярні квіти. Є старовинне англійське повір'я, котре твердить, що проліски, посаджені навколо будинку, вбережуть його жителів від злих духів. Але насамперед проліски — це перші квіти, які з'являються після зимових холодів і відповідно символізують початок весни, перемогу тепла над холодом. Вони прикрашають багато міських клумб, а їх розведенню в Сполученому Королівстві приділяється стільки ж уваги, скільки, наприклад, розведенню тюльпанів у Голландії.
  Латинська назва підсніжника — «галянтус» (Galanthus) — «молочна квітка». Ця рослина відома ще з 1 тисячоліття, в середні століття її шанували як символ непорочності, а повсюдно почали вирощувати у 19 столітті. Всього їх налічується близько 20 видів. Найпопулярніший вид — підсніжник білосніжний, а ще є грецький, візантійський, кавказький. Усі вони розрізняються за формою і забарвленням і навіть ароматом.
  Одна стародавня легенда свідчить, що коли Адам і Єва були вигнані з раю, ішов сніг. Єва замерзла і стала плакати, згадуючи про теплі райські сади. Щоб утішити її, Бог перетворив кілька сніжинок у квітки підсніжника. Побачивши квіти, Єва повеселішала і в неї з'явилася надія на краще. Звідси і вважається, що пролісок — символ надії.
   Нехай і нам  вселяють проліски надію на краще майбутнє 💙💛, на нашу перемогу
   💙💛, на мирне і спокійне життя💙💛
  Все буде Україна !!!💙💛🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
  20.04.2022 | Aдмін | Читати далі

  12.04.2022

  #Всесвітній_день_авіації_і_космонавтики
  #Міжнародний_день_польоту_людини_в_космос 
  #Сергій_Корольов_підкорювач_космосу 

  ПІДКОРЮВАЧ КОСМОСУ – СЕРГІЙ КОРОЛЬОВ
  12 квітня – Всесвітній день авіації і космонавтики, Міжнародний день польоту людини в космос, День працівників ракетно-космічної галузі України..
  Початок космічної ери людства безпосередньо пов'язаний з ім'ям звичайного житомирця Сергія Павловича Корольова, який зробив можливим перший штучний супутник Землі, перший політ людини в космос, перший вихід космонавта у відкритий космос, роботу орбітальної станції і багато іншого.
  Сергій Павлович Корольов — українець, що став першим головним конструктором ракетно-космічних систем в Радянському Союзі. Не буде перебільшенням назвати цю людину одним з піонерів світової космонавтики, не тільки теоретиком, але і практиком освоєння космічного простору. 

  ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО СЕРГІЯ ПАВЛОВИЧА КОРОЛЬОВА:
  • Трудовий стаж головного конструктора СРСР почався з шістнадцяти років. Він працював теслею, газетоношею, вантажником, крив дахи, працював на верстаті. «Я буду будівником... але тільки літаків», — говорив в ті роки Корольов;
  • під час навчання в Київському політехнічному інституті Сергій захопився планеризмом, причому не тільки конструював і створював легкі планери, а й літав на них. Під час одного з таких польотів він невдало приземлився і ледь не загинув, отримавши безліч травм;
  • Сергій Корольов був також талановитим льотчиком. Будучи активним членом планерного школи як в Києві, так і в Москві, він дуже багато літав на найрізноманітніших, в тому числі і експериментальних, літальних апаратах. Також Сергій замолоду був талановитим спортсменом, серйозно займався боксом;
  • ще будучи студентом МВТУ, Сергій Корольов зарекомендував себе талановитим конструктором. За його проектами був створений ряд літальних апаратів: «Коктебель», «Червона зірка», а також літак СК-4;
  • під час свого тюремного ув'язнення Сергій Корольов не залишав спроб добитися справедливості і писав прохання навіть особисто Й. Сталіну, яке, правда, залишилося без відповіді;
  • під час війни Сергій Корольов неодноразово просився на фронт, бажаючи воювати в авіації, де його льотні таланти могли послужити справі перемоги;
  • під час роботи комісії Корольова в Берліні з вивчення німецького трофейного технічного обладнання її роботу курирував безпосередньо командувач радянськими військами в Німеччині Г. К. Жуков. Маршал СРСР дуже допомагав знаменитому конструктору, надаючи всіляку підтримку;
  • під час демонстрації англійцями польоту трофейної німецької ракети ФАУ Корольов прибув туди інкогніто під виглядом простого капітана Радянської армії;
  • звання Героя соціалістичної праці Корольов отримав, так і не будучи реабілітованим;
  • з кінця 1950-х років ОКБ Корольова працювало над проектом польоту на Місяць. Було запущено три автоматичних станції «Луна». Одна з них сфотографувала місячну поверхню, а інша доставила на неї вимпел з гербом Радянського Союзу;
  • американці змогли повторити політ людини в космос тільки через рік після польоту Гагаріна;
  • до кінця життя ім'я академіка Корольова було засекречено. Свої статті в пресі він підписував «професор Сергєєв». Тільки після смерті вся країна дізналася про справжнє прізвище батька радянської космонавтики.

  А зараз пропонуємо для перегляду відеофільм
  Сергій Корольов - українець, який відкрив людству шлях у космос
  https://www.youtube.com/watch?v=rmvkQRUY71I
  20.04.2022 | Aдмін | Читати далі

  Віримо у Перемогу! - діти України - рідній країні!"🇺🇦

  Віримо у Перемогу! - діти України - рідній країні!"🇺🇦

  Мистецький марафон здобувачів освіти початкової школи Клекотинського ЗССО I-III ступенів Мурафської сільської ради

  #ukrainiankids
  #stopwarinukraine
  #saveukraine
  #ВіримоУПеремогу
  #ДітиУкраїниРіднійКраїні
  #Моя_Україна
  #мистецький_марафон
  #we_are_ukrainian_kids
  11.04.2022 | Aдмін | Читати далі
  Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 «25» 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
  Всього новин: 370